Ana sayfa | Haberler

kompresör bilgi bankası


Kompresör Hava Tesisatı Nasıl Yapılır?

Kompresör Hava Tesisatı Nasıl Yapılır?

Kompresör Nedir?

Kompresör, Fransızca kökenli bir bulgudur. Fransızca adı; Compresseur‘dir. Kompresör, Gaz Kompresörü olarak da anılır. Gazlar sıkıştırılabilir cisimlerden oluşmaktadır. Sıvı cisimler, bağıl olarak sıkıştırılabilir cisimler değildir.

Hava Kompresörü Nedir?

Kompresör kelimesi ingilizce “compressor” ve anlamı “sıkıştırmak” olarak bilinir. Kompresör yabancı bir kelimedir fakat Türkçe’de zamanla kompresör olarak yerleşmiştir. Sonuç olarak kompresör sıkıştırıcı anlamına gelmektedir.

Vidalı Kompresör Nedir?

Basınçlı hava elde etmek amacı ile kullanılan kompresör çeşididir. Başka kompresör çeşitlerine göre bir piston ya da benzeri bir donanım kullanılamaz. Farklı olarak, birbirine geçmiş rotor çifti kullanılır.

Kompresör Türleri ve Çeşitleri

Kompresör hakkında yapılan çalışmalar özellikle 1860’lı yıllardan sonra yaşanmış ve bu konuda önemli gelişmeler kaydedilmiştir. İlk olarak sıkıştırma ile soğutma aynı anda yapılmıştır.

Vidalı Kompresör Çalışma Prensibi

Döner vidalı kompresörler, Dünya genelindeki üreticilerin çoğunun arkasındaki işçilerdir. Büyük bir bina inşaatı görürseniz ve oradaki çalışanlar bir şeyler üretiyorlarsa, imalat sürecine güç sağlayan döner bir vidalı hava kompresörü var demektir.

Pistonlu Kompresör Nedir? ve Çalışma Prensibi

Piston kompresörlere sıklıkla pistonlu kompresörler denir. Onları her yerde görebilirsiniz. Herhangi bir otomobil servisi, diş teknisyenleri, üreticiler, atölyeler ve bir çok küçük ve orta işletmenin olmazsa, olmazları arasındadır.

Doğru Kompresör Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru kompresör seçimi nasıl yapılır? İhtiyaç duyulan kompresör niteliklerinin belirlenmesi aşamasında bilinmesi gereken temel veriler ve detaylı bilgi için lütfen haberin detayına gidin.

Hava Tankı Nedir?

Hava deposu kompresör çıkışındaki basınç dalgalarını absorbe eder. Düzgün, aniden değişmeyen hava basıncı sağlar. Kompresör kapasitesini aşan ani hava taleplerinin karşılanabilmesi için gereken miktarda havayı depolar.

Neden Ekomak Marka Kompresör?

Doğru kompresör seçimi ve Ekomak’ı Diğer Markalardan Ayıran 6 Önemli Unsur

Sosyal Medya

Bizleri daha yakından tanımak için kanallarımızı takip edebilirsiniz.

7 yıldır “en yüksek ciro” gerçekleştiren satış şampiyonuyuz!